Forma do babki Solera Nordic Ware złota

Kod produktu: 84277
  opinie: 0
CENA: 195,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Aluminiowa forma do babki Solera marki Nordic Ware. Upieczesz w niej doskonałe ciasto o rozłożystym, gwieździstym kształcie ozdobionym plisami. Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium o wyjątkowej, złoconej powierzchni.

Zastosowanie aluminium sprawia, że temperatura rozkłada się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica: 25,4 cm
  • Wysokość: 6,7 cm
  • Pojemność: ok. 1,2 litra
  • Materiał: aluminium

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@