Forma do babki Harvest Leaves Nordic Ware

Kod produktu: 85948
  opinie: 0
CENA: 196,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Forma do pieczenia babki z kominem Harvest Leaves marki Nordic Ware. Jej wygląd zainspirowany został liśćmi winogron, które zostaną odwzorowane na powierzchni upieczonej w niej babki. Tak upieczona babka nie wymaga żadnej dodatkowej dekoracji na swojej powierzchni, poza lukrową polewą.

Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium. Zastosowanie takiego materiały sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie. Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście. Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica: 26,6 cm
  • Wysokość: 9,3 cm
  • Pojemność: ok. 2,16 Litra
  • Materiał: kute aluminium
  • Wyprodukowana w USA

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@