Forma do babki Anniversary Gold Nordic Ware

Kod produktu: 50077
  opinie: 0
CENA: 244,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Złota forma do babki Anniversary Gold marki Nordic Ware, w której upieczesz perfekcyjne ciasto. Przygotowana z okazji 60-lecia istnienia firmy, zosała odtworzona na podstawie archiwalnych katalogów Nordic Ware.

Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium. Zastosowanie takiego materiały sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta.

Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica: 27 cm
  • Szerokość: 30 cm
  • Wysokość: 12 cm
  • Pojemność: ok. 3,6 litra
  • Materiał: kute aluminium
  • Wyprodukowana w USA

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@