Lampy do pokoju dziecięcego

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Pokaż tylko:  
nowości · promocje
Cena
od do
Widok:  
 

Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Lampy do dziecięcego pokoju powinny oddawać jego charakter oraz zainteresowania malucha. Oczywiście pierwszy wystrój pokoiku rodzice planują jeszcze przed przyjściem dziecka na świat, starając się nadać wszystkiemu pogodny i kojący charakter. Przedszkolakowi można już pozwolić na samodzielny wybór przynajmniej niektórych elementów.

Oświetlenie pokoju dziecka – jakie funkcje musi spełniać

Pokój dziecięcy wymaga kilku lamp, które mają różne funkcje. Lampa sufitowa to główne źródło światła podczas zabawy. Musi ona rzucać jasne światło na cały pokój, aby wszystko było wyraźnie widocznie, a wzrok się nie męczył. Lampa sufitowa do pokoju dziecka powinna do niego pasować, a więc zostać udekorowana ładnym motywem, np. przyrodniczym czy baśniowym.

Kinkiet albo stojąca lampka nocna dla dziecka przydadzą się podczas czytania bajek przed snem, a także sprawią, że maluch poczuje się bezpiecznie, kiedy przebudzi się, a rodzica nie będzie w pobliżu. Dobrze zostawiać na noc zapalone małe, łagodne źródło światła. Gdy dziecko dorośnie do kącika plastycznego, a niebawem czekać je będzie szkoła, zestaw oświetlenia warto uzupełnić o lampkę na biurko.

Najciekawsze lampy do pokoju dziecka

Na początku najlepsze będą żywe, ale nie przesadnie krzykliwe kolory oraz wiszące elementy stymulujące zmysły pociechy, spędzającej większość czasu w łóżeczku. Każdy maluch jest inny i wybierając lampy do pokoju dziecka dobrze kierować się tym, co lubi. Nie każdy rodzic przepada za motywami z kreskówek – wtedy wyrabiać zmysł piękna pomogą motywy zwierzątek czy lasu w ładnych kolorach. Przede wszystkim jednak maluch ma się w swoim pokoju po prostu dobrze czuć.

 

NEWSLETTER
@