Latarnie do ogrodu

Kategoria została usunięta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.

Oświetlenie ogrodu

Latarnie ogrodowe znakomicie sprawdzą się w większych ogrodach, w których pomogą stworzyć romantyczny nastrój. Tego typu oświetlenie musi być w szczególności funkcjonalne. Dzięki temu poszczególne modele są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale także świetnie przystosowane nawet do bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dużym powodzeniem cieszą się jako latarnie do ogrodu - latarnie parkowe, które znakomicie sprawdzą się w przestrzeni działki ogrodowej. Wybrany model można zainstalować w pobliżu głównej ścieżki lub przy ławce, w zależności od indywidualnych preferencji. Decydując się na latarnie ogrodowe, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich wysokość i szczegółowe parametry. Należy podkreślić, że tego typu oświetlenie jest bardzo efektywne i obejmuje swoim zasięgiem większą przestrzeń. Dzięki temu ogród staje się bezpieczny nawet w nocy, i tym samym zapewnia optymalne warunki do odpoczynku. Na uwagę zasługują zarówno klasyczne latarnie, jak i modele o oryginalniejszym designie.

Oświetlenie krajobrazu wokół domu pozwalaja ci nadal cieszyć się pięknem swojego podwórza, nawet gdy jest ciemno. Może też sprawić, że Twój ogród będzie bardziej dramatyczny, dzięki dobrze rozmieszczonym reflektorom zewnętrznym rzucającym intrygujące cienie i podkreślającym najlepsze rośliny, elementy wodne z podwodnymi światłami i innymi aspektami. Skupiając uwagę na najważniejszych szczegółach krajobrazu, oświetlenie ogrodowe pomaga ludziom bezpiecznie przemieszczać się po nim z oświetleniem ścieżek, kierując w ten sposób podczas nocnego spaceru.

Gdzie oświetlenie ogrodowe działa najlepiej?

Większość oświetlenia parkowe na zewnątrz jest dyskretna, zaprojektowana do dyskretnego oświetlania i utrzymywania krajobrazu w centrum uwagi. W związku z tym oprawy oświetleniowe najlepiej ukryć w krzakach lub formacjach skalnych i odpowiednio zorientować, aby podświetlić liście w wysokim drzewie lub zmyć ścianę tekstury. Układaj nieoślepiające oprawy oświetleniowe - w szczególności oświetlenie ścieżki - w regularnych odstępach, aby zapewnić bezpieczną podróż wzdłuż ścieżek i schodów. Stawy przydomowe korzystają z podwodnych świateł, podczas gdy wgłębne studnie zapewniają elegancki, ciepły blask. Na koniec użyj słupków oświetleniowych w miejsce oświetlenia ścieżki wszędzie, gdzie potrzebujesz dodatkowego oświetlenia dla bezpieczeństwa lub kierunku.

Pomysły na oświetlenie krajobrazu dla każdego stylu

Niezależnie od tego, czy twoje podwórko jest tradycyjnie stylizowane, czy może jest wyposażone w ultranowoczesne meble ogrodowe, z pewnością znajdziesz asortyment opraw zewnętrznych, które będą pasować do Twojej estetyki. MW-Light oferuje kompletny asortyment wszystkich rodzajów opraw, których potrzebujesz do udekorowania swojego otoczenia. Od słupków oświetleniowch do wbudowanych kinkietów, latarni i całego niezbędnego sprzętu, oferujemy idealne, współczesne rozwiązanie do oświetlenia Twojego przydomowego parku czy ogrodu. Tradycyjne ogrody znajdują spójny styl w oprawach Chiaro, a jeśli kochasz korzyści związane z efektywnością energetyczną w swojej przestrzeni, spójrz na wybór opraw zewnętrznych LED. Oświetlenie zewnętrzne LED to świetny sposób, aby być przyjaznym dla środowiska i oszczędnym, dzięki projektowi oświetlenia zewnętrznego.

Jak wybrać najlepsze oprawy ogrodowe?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wybór odpowiedniego rodzaju oświetlenia ogrodu, parku, podwórka, lub nieruchomości komercyjnej. Skorzystaj z tych krótkich wskazówek, które pomogą Ci to zrobić.

Rodzaje oświetlenia krajobrazu

W zależności od zastosowania będziesz miał do wyboru kilka różnych opcji świateł, w tym słupki, oświetlenie ścieżek, światła terenowe, reflektory punktowe (doskonałe do krzewów i krzewów) i reflektory. Zdecyduj, w którym miejscu planujesz używać urządzeń zewnętrznych i rodzaju światła, którego oczekujesz.

Pobierz napięcie zasilania

Światła zewnętrzne są również dostępne w różnych napięciach - 12V i 220V. Musisz określić zastosowanie oświetlenia krajobrazu i upewnić się, że masz odpowiednie napięcie, którego potrzebujesz. Pamiętaj także o innych urządzeniach w przestrzeni.

Uzupełnij paletę kolorów zewnętrznych

Oprawy zewnętrzne oferowane są w różnych kolorach i wykończeniach, co pozwala im wtopić się w otoczenie. Metaliczne wykończenia (aluminium, nikiel szczotkowany, chrom, tytan) są zawsze popularne, podczas gdy subtelne wykończenia białe i czarne oferują minimalistyczny wygląd.

Ochrona IP jest krytyczna

Upewnij się, że sprawdziłeś ocenę IP interesujących Cię urządzeń. Podczas gdy wszystkie zewnętrzne w tym asortymencie są przeznaczone do użytku na zewnątrz, niektóre są dostępne jako tzw. wilgotne (czasami narażone na kontakt z wodą) i inne są oceniane na tzw. mokro (mogą być narażone na dowolną ilość wody bez szkody).

Jakikolwiek schemat oświetlenia zewnętrznego nie jest kompletny bez dodatkowego, dekoracyjnego oświetlenia - oprawy ścienne, sufitowe, przenośne i montowane na słupach zwiększają funkcjonalność oświetlenia krajobrazu, a także wystrój zewnętrzny domu.

NEWSLETTER
@