Duże naczynie do terriny lub pasztetu z praską Emile Henry

Kod produktu: EH349791
CENA: 199,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Duże naczynie do przygotowywania terriny lub pasztetu z ryb, mięsa lub warzyw. Wymieszane składniki wkłada się do ceramicznej formy i tradycyjnie piecze w kąpieli wodnej - w przeciwieństwie do zwykłego pasztetu, terrina nie jest pieczona, ale raczej gotowana w piekarniku. W naczyniu można też upiec tradycyjny pasztet. W komplecie znajduje się pokrywka oraz dopasowana praska dzięki której pasztet będzie jednolity i nie będzie się rozpadał. Każde naczynie, wytworzone ręcznie z burgundzkiej gliny, jest sygnowane znakiem artysty, który je wykonał. Wyprodukowano we Francji.

Zastosowana ceramika zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, przez co gotowane w nim potrawy będą soczyste i naturalnie aromatyczne. Perfekcyjnie wykonana, gładka powierzchnia ceramiczna nie pochłania zapachów, tłuszczu ani bakterii. Ładny wygląd, kolory i jakość wykonania sprawiają, że gotową potrawę można podać w tym naczyniu bezpośrednio na jadalniany stół. Naczynie może być używane w kuchenkach mikrofalowych oraz w piekarnikach.

  • Szerokość: 20 cm
  • Głębokość: 15 cm
  • Pojemność: 1,2 Litra
  • Materiał: ceramika
  • Można myć w zmywarce

Kategorie, w których występuje produkt:

Emile Henry znany i ceniony producent docenianej na całym świecie francuskiej porcelany. Od ponad 160 lat, w samym sercu Francji, w małej miejscowości Marcigny znajduje się fabryka, w której wytwarzane są akcesoria kuchenne, naczynia stołowe i ceramika kuchenna najwyższej jakości.

NEWSLETTER
@