Deski do krojenia szklane

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do
Aktualnie wybrany producent nie posiada produktów w tej kategorii.

Deski do krojenia ze szkła przez wiele osób uważane są za najbardziej higieniczne rozwiązanie i nie sposób odmówić temu racji. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są również deski i podkładki do serwowania z marmuru, które niezwykle efektownie prezentują się na stole z przekąskami.

Szklane deski do krojenia – właściwości

Tego rodzaju deski do krojenia, wykonane z dobrego szkła hartowanego są niezwykle wytrzymałe. Służyć mogą równocześnie jako podstawki pod gorące naczynia albo do ułożenia na nich przekąsek. Szklane deski do krojenia nie chłoną zapachów, nie stają się też siedliskiem bakterii i pleśni. W przeciwieństwie do drewnianych desek, mogą one być myte w zmywarce, co pozwala oszczędzić czas. Do tego dostępne są w wielu kolorach, z rozmaitymi grafikami i napisami, które mogą być ozdobą i wywoływać uśmiech w czasie przyrządzania posiłku.

Deski do krojenia ze szkła – o czym pamiętać?

Oprócz zalet trzeba równocześnie pamiętać o tym, że na desce ze szkła, ze względu na jej twardość i odporność, szybciej zużywają się noże. Dlatego dobrze wybierać najlepsze i zaopatrzyć się w ostrzałkę. Ponadto wybierając szklaną deskę do krojenia warto jest pamiętać, aby miała ona antypoślizgowe nóżki lub brzegi – dzięki temu nie spadnie z blatu i nie rozbije się.

NEWSLETTER
@