Brytfanna żeliwna, emaliowana, ze szklaną pokrywą Calido Kela 2,8 Litra

Kod produktu: KE-11949

Produkt został wycofany ze sprzedaży i przeniesiony do archiwum

Brak możliwości zamówienia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą w kategorii Brytfanny i naczynia żaroodporne

Opis produktu

Brytfanna żeliwna, emaliowana, ze szklaną pokrywą Calido Kela 2,8 Litra. Mała brytfanna z serii Calido, w której można mocno lub lekko przysmażać potrawy, dusić, zachowując ich aromat, gotować na małym ogniu, smażyć w głębokim oleju czy piec.

Garnki, brytfanny oraz patelnie żeliwne Calido są bardzo ciężkie. Z zewnątrz oraz od wewnątrz pokryte są warstwą trwałej emalii. Emalia stanowi powłokę ochroną, która zapobiega nie tylko rdzewieniu naczynia, lecz także przywieraniu potraw. Stosowane są wyłączenie powłoki z emalii, które są zgodne z obowiązującymi, międzynarodowymi przepisami.

Naczynia do gotowania z emaliowanego żeliwa mają wyjątkowe właściwości, które są nieodzowne w nowoczesnej kuchni. Zapewniają optymalne kumulowanie oraz równomierne, dobre rozprowadzanie ciepła. Dzięki temu do gotowania wystarcza niska temperatura, dzięki czemu zaoszczędzisz energię. Nadają się do użycia w piekarnikach, mają stabilny kształt, są wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Odpowiednie także do bezpośredniego serwowania potraw. Staną się ozdobą każdego stołu. Potrawy pozostaną w nich ciepłe przez długi czas.

  • Pojemność: 2,8 Litra
  • Średnica: 28 cm
  • Wysokość: 7,5 cm
  • Materiał: żeliwo emaliowane, stal nierdzewna
  • Idealna do powolnego duszenia
  • Łatwa do czyszczenia
  • Odpowiednia do płyt indukcyjnych
  • Dwie, praktyczne rączki
  • Emaliowana, gładka wewnątrz
  • Pojemność wytłoczona wewnątrz pokrywy
  • Stalowa rączka w żeliwnej pokrywie
  • Odporna na temperatury do 300oC, pokrywa do 260oC
  • Uniwersalne dno na wszelkiego rodzaju źródła ciepła (elektryczne, ceramiczne, gazowe, indukcyjne)

Przed pierwszym użyciem naczynia należy je przepłukać ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Dobrze osuszyć! Natrzeć olejem roślinnym, rozgrzać na krótko i wytrzeć
nadmiar oleju papierowym ręcznikiem kuchennym. Podczas używania należy pamiętać, aby unikać przegrzania. Mogłoby to źle wpłynąć na jakość przygotowywanych potraw. Średnia lub niska temperatura jest optymalna w przypadku większości potraw. Już na początku gotowania należy wybrać odpowiednią temperaturę.

Ochrona powłoki z emalii. Nie należy kroić potraw na powłoce z emalii. Mogłoby to spowodować nieestetyczne zarysowania i pozostawić ślady po ostrzu. Nie należy rozgrzewać przez dłuższy czas pustego naczynia - niebezpieczeństwo przegrzania! Naczynia do gotowania nie są odporne na uderzenia, nie nadają się do gotowania bez tłuszczu. Wybrany olej, tłuszcz lub masło przed smażeniem należy rozprowadzić na całej powierzchni dna naczynia.

Dla własnego bezpieczeństwa należy uwzględnić następujące zasady użytkowania:

  • Uchwyty z żeliwa bardzo mocno się nagrzewają.
  • Nie wolno dopuścić, by znajdowały się nad rozgrzaną płytą kuchenki: niebezpieczeństwo poparzenia!
  • Zawsze stosować łapki do garnków oraz podkładki pod gorące naczynia!
  • Aby uniknąć wypadków, wolno używać wyłącznie z mocno zamocowanymi uchwytami.
  • Nie dopuszczać, aby uchwyty znalazły się nad otwartym ogniem lub z przodu kuchenki.
  • Podczas używania nie pozostawiać naczyń do gotowania bez nadzoru. Naczynia muszą znajdować się poza zasięgiem dzieci.
  • Podczas smażenia w głębokim oleju powinien on sięgać do 1/3 wysokości naczynia. Przygotować ochronę przed pryskającym olejem.

Do stosowania na wszystkich typach kuchenek. Aby uniknąć zarysowania kuchenek
ze szklaną powierzchnią, ostrożnie stawiać oraz zestawiać naczynia z płyty. Nie przesuwać naczyń po szklanej powierzchni. W przypadku użycia na kuchenkach gazowych: istnieje niebezpieczeństwo pożaru oraz poparzeń. Dostosować płomień dopowierzchni dna naczynia. Nie dopuszczać, aby płomień wychodził poza zewnętrzne ścianki naczynia. Średnica płyty kuchenki powinna odpowiadać średnicy dna garnka
czy patelni. W przypadku używania na płytach indukcyjnych: należy wybrać odpowiednie pole grzejne. Unikać przegrzania, kuchenki indukcyjne nagrzewają się bardzo szybko.

Czyszczenie i pielęgnacja. Rozgrzane naczynia do gotowania pozostawić przed myciem do ostygnięcia. Nie zanurzać od razu w zimnej wodzie. Nie narażać produktów na ekstremalne zmiany temperatur. Następnie umyć w gorącej wodzie z dodatkiem płynu
do naczyń i wypłukać zimną wodą. Dobrze osuszyć!

Należy zrezygnować ze stosowania mocnych preparatów do szorowania oraz myjek z metalowymi włóknami. Mogłyby uszkodzić powłokę z emalii. Podczas mycia naczynia po wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie można natomiast używać szczotek oraz gąbek z nylonowymi włóknami. Przywarte pozostałości można usunąć, zamaczając najpierw
naczynie na jakiś czas w wodzie, następnie przecierając go miękką ściereczką. Na koniec należy je dobrze osuszyć. Naczynia z żeliwa należy przechowywać w suchym miejscu. Mycie w zmywarkach jest dopuszczalne, ale niezalecane.

Odpryski emalii i rdza. W przypadku pojawienia się odprysków emalii lub rdzy naczynia można nadal używać. W takim przypadku w uszkodzone miejsca wewnątrz patelni należy wetrzeć olej. Przechowywać w suchym miejscu. Jeżeli dno naczynia jest uszkodzone, może spowodować zadrapania szklanych powierzchni. W takich wypadkach zaleca się zakupienie nowego naczynia. Także osobom z alergiami (np. na nikiel, żelazo) zaleca
się, aby w przypadku uszkodzenia emaliowanej powierzchni wymieniły naczynie na nowe.

NEWSLETTER
@