Ruszt do grillowania z brytfanną Nordic Ware

Kod produktu: 45026

Produkt został wycofany ze sprzedaży i przeniesiony do archiwum

Brak możliwości zamówienia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną oferta

Opis produktu

Ruszt do grillowania z brytfanną marki Nordic Ware. Ruszt wykonany z wysokiej jakości kutego aluminium pokrytego powłoką nieprzywieralną natomiast duża brytfnna wykonana została ze stali nierdzewnej. Sekret produktu tkwi we właściwościach kutego aluminium, po trzyminutowym nagrzaniu ruszt pozostaje gorący przez cały proces pieczenia w piekarniku. W miejscu zetknięcia się zimnego jedzenia z rusztem powstaje charakterystyczny, przypieczony ślad, który intensyfikuje smak grillowanych potraw.

 • Wymiary brytfanny: 42,5 x 32 x 3,8 cm
 • Wymiary rusztu: 39,5 x 29,5 cm
 • Materiał: kute aluminium, stal nierdzewna
 • Wyprodukowane w USA

Wskazówki:

 1. Grill obsługiwać wyłącznie w żaroodpornych rękawicach kuchennych.
 2. Przed umieszczeniem na ruszcie steków, kurczaka lub ryb wstawić go, razem z brytfanną, na 3 minuty do rozgrzanego piekarnika. Jeżeli po umieszczeniu jedzenia na ruszcie nie słychać charakterystycznego skwierczenia, wstawić ruszt do piekarnika na kolejne 1-2 minuty. Nie rozgrzewać pustego rusztu dłużej niż jest to zalecane - może to uszkodzić warstwę nieprzywieralną.
 3. Po umieszczeniu jedzenia na ruszcie, należy wstawić ruszt z powrotem do piekarnika, umieszczając go na górnej półce, przy włączonej funkcji pieczenia grill lub rożen.
 4. Do brytfanny wlać ok. 1/4 szklanki wody, co ograniczy ryzyko przypalenia potraw i rozprysków gorącego tłuszczu.
 5. Należy piec potrawę do momentu osiągnięcia zadowalającego koloru wierzchniej warstwy - spodnia część powinna być gotowa dzięki wcześniej rozgrzanej kratownicy, dlatego przewracanie jedzenia na drugą stronę jest opcjonalne.
 6. Należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji piekarnika i pomieszczenia podczas grillowania.
 7. Ruszt myć ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Mycie w zmywarce może skrócić żywotność warstwy nieprzywieralnej. Do czyszczenia nie używać metalowych gąbek, silnych detergentów ani ostrych narzędzi (ryzyko uszkodzenia powłoki nieprzywieralnej).

NEWSLETTER
@