Młynki do mielenia kawy

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Pokaż tylko:  
nowości · promocje
Cena
od do

Młynek ręczny do kawy Hario Column

169,00 zł
produkt niedostępny

Młynki do mielenia kawy

Oprócz sposobu zaparzania ogromny wpływ na smak przygotowanej kawy ma samo zmielenie ziaren. Warto zaopatrzyć się w dobry młynek do kawy, dzięki czemu napój będzie bardziej wyrazisty i aromatyczny. Zmielone zawczasu ziarna szybko wietrzeją, tracąc nawet połowę swojego aromatu i smaku! Samodzielnie mielona kawa będzie jak przygotowana w najlepszej kawiarni.

Ręczne młynki do kawy – na co zwracać uwagę przy wyborze?

W działaniu młynka podstawowe znaczenie mają dwie rzeczy: możliwość regulacji grubości mielenia oraz jakość mechanizmu. Młynki do kawy z ceramicznym lub stalowym mechanizmem mielącym nie będą wpływały na smak ziaren, są też bardzo trwałe. Długoletnia gwarancja udzielana przez producenta świadczy o pewności co do jakości sprzętu. Można kupić młynek do kawy ręczny bądź elektryczny – na potrzeby domowe ten pierwszy w zupełności wystarcza. Płynna regulacja grubości ziaren pozwala na wykorzystanie różnych technik zaparzania i uzyskanie za każdym razem napoju jak od baristy.

Retro młynki do mielenia kawy jako ozdoba

Starych młynków pozbywano się jakiś czas temu, a dziś są poszukiwaną dekoracją. Klasyczny młynek do kawy w drewnie, z szufladką to jednocześnie przydatne narzędzie oraz element dekoracyjny. Także nowoczesne młynki do mielenia kawy są warte wyeksponowania w widocznym miejscu w kuchni.

NEWSLETTER
@