Młynek do chilii z dołączoną przyprawą Birds Eye Chili Microplane

Kod produktu: 36090E
Marka: Microplane
CENA: 154,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny

Młynek do chilii z dołączoną przyprawą Birds Eye Chili, zestaw amerykańskiej firmy Microplane. Świetny zestaw prezentowy dla miłośników pikantnych dań.

Do młynka dołączony został metalowy pojemnik z suszonymi papryczkami Birds Eye Chili. To odmiana papryczek chili mierząca ok. 140 000 jednostek Scoville (to skala ostrości papryczek chili bądź innych pikantnych produktów w zależności od stężenia kapsaicyny). Przyprawy tej, oprócz stosowania do klasychnego Chili, często używa się w kuchni tajskiej, malezyjskiej, singapurskiej, indonezyjskiej czy wietnamskiej.

Papryczki wyhodowane zostały w kontrolowanych, ekologicznych warunkach. Opakowanie o pojemności 30 gram.

Młynki oraz tarki marki Microplane są ergonomiczne i wyposażone w bardzo ostrze ostrza, dzięki czemu ścieranie, dotychczas męczące, teraz nie wymaga użycia dużej siły i staje się przyjemne. Komfort użycia młynka zapewniają:

  • ostrze wykonane ze stali nierdzewnej (wyprodukowane w USA);
  • wygodny, przyjemny w dotyku uchwyt;
  • silikonowa zatyczka pełniąca rolę dna młynka oraz ochraniacza na ostrze, jednocześnie zapewniając ochronę przed opadaniem resztek zmielonej przypraw podczas, gdy młynek nie jest użytkowany.

Ścierany produkt nie jest rozrywany ani strzępiony tak jak w zwykłych młynkach, tu zachowuje swój smak i aromat. Sekret ostrości tarek Microplane tkwi w autorskiej technologii fototrawienia, w której do uzyskiwania powierzchni tnących wykorzystuje się środki chemiczne.

  • Materiał: stal nierdzewna 18/8 (ostrze), tworzywo sztuczne (obudowa), silikon (zatyczka)
  • Wysokość: 19,5 cm
  • Średnica: 5 cm
  • Można myć w zmywarce na górnej półce, jednak w celu zachowania najlepszych właściwości tnących zaleca się mycie ręczne.

Młynek uzyskał nagrodę reddot 2018

Sposób użycia młynka:

Po uniesieniu górnej części, należy umieścić w pojemniku przyprawy, a następnie je docisnąć. Przez obracanie praski - w prawo - przyprawy zostaną starte za pomocą ostrego stalowego ostrza.

Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Młynek do chilii z dołączoną przyprawą Birds Eye Chili Microplane

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Microplane to profesjonalne tarki, dzięki którym wzmocnisz smak i aromat przygotowywanych potraw. Podczas, gdy większość producentów tarek opiera się na technologii wytłaczania metali, przez co krawędzie tnące są nieefektywne, Micoroplane tworzy precyzyjne, ostre jak brzytwa zęby, z wykorzystaniem procesu trawienia chemicznego.

NEWSLETTER
@