Kieliszki do białego wina

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Pokaż tylko:  
nowości · promocje
Cena
od do

Kieliszek do win dojrzałych czerwonych i białych Les Impi...

127,88 zł 139,00 zł Oszczędzasz 11,12 zł
produkt niedostępny

Kieliszki do wina białego Chardonnay Air Schott Zwiesel 6...

270,48 zł 294,00 zł Oszczędzasz 23,52 zł
produkt niedostępny

Kieliszki do wina białego Schott Zwiesel Fortissimo 6 sztuk

132,48 zł 144,00 zł Oszczędzasz 11,52 zł
produkt niedostępny

Jakie kieliszki do wina białego

Każda odmiana wina wymaga innej oprawy, aby wydobyć najlepiej specyficzny bukiet aromatu i smaku. Koneserzy i profesjonalni sommelierzy potrafią wskazać inny rodzaj kieliszka do każdego szczepu. Podstawowym podziałem jest ten na wina białe i czerwone.

Jak wygląda kieliszek do białego wina?

Dobieranie osobnych kieliszków do rodzajów win ma duże znaczenie dla wydobycia smakowych walorów napoju. I tak kieliszki do wina białego są smuklejsze niż te do wina czerwonego. Węższa czasza oraz szyjka naczynia ma służyć lepszemu skoncentrowaniu unoszącego się aromatu. W tej odmianie wina jest on delikatniejszy, subtelniejszy, wymaga więc łagodnego traktowania i podkreślenia. Ponadto mniejsza powierzchnia czaszy pozwala utrzymać temperaturę białego wina, które podaje się chłodniejsze.

Kieliszki do cięższych białych win

W podstawowym podziale trunków kryje się oczywiście szeroka gama odmian, zależnych od szczepów winorośli, regionu, sposobu i czasu leżakowania. Kieliszki do białego wina cięższego, bardziej aromatycznego i złożonego, różnić się będą od klasycznych. Takie wina, do których zaliczają się na przykład dojrzewające w dębowych beczkach, należy podać w kieliszku nieco szerszym. Tego rodzaju naczynie pełniej wydobędzie bukiet smakowy i aromatyczny wina.

Z naszego bloga

> Dobór kieliszków do wina wcale nie jest taki trudny

NEWSLETTER
@