Forma do kwadratowej babki Squared Gold Nordic Ware

Kod produktu: 80577
CENA: 219,60 zł 244,00
Promocja obowiązuje do: 2018-03-25
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Złota forma do pieczenia kwadratowej babki Squared Gold marki Nordic Ware. Bogate zdobienie we wzór geometrycznych plis, nie wymaga żadnej dekoracji poza lukrową polewą.

Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium. Zastosowanie takiego materiały sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie. Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką.

Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Wymiary podstawy: 21 x 21 cm
  • Wysokość: 9 cm
  • Pojemność: ok. 2,4 Litra
  • Materiał: kute aluminium
  • Wyprodukowana w USA

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@