Forma do babki Chiffon Nordic Ware złota

Kod produktu: 87477
  opinie: 0
CENA: 214,72 zł 244,00
Promocja obowiązuje do: 2019-10-22
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Złota, aluminiowa forma do babki Chiffon marki Nordic Ware, w której upieczesz doskonałe ciasto o kształcie vintage. Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium o wyjątkowej, złoconej powierzchni.

Zastosowanie aluminium sprawia, że temperatura rozkłada się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica: 24,8 cm
  • Wysokość: 9,5 cm
  • Pojemność: ok. 2,5 litra
  • Materiał: aluminium

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@