Forma do babeczek Quartet Nordic Ware

Kod produktu: 91377

Produkt został wycofany ze sprzedaży i przeniesiony do archiwum

Brak możliwości zamówienia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą w kategorii Foremki do pieczenia babeczek i ciasteczek

Opis produktu

Ciężka, solidna forma do pieczenia babeczek w czterech różnych kształtach. Forma do babek Quartet to część limitowanej, złotej kolekcji form marki Nordic Ware z okazji 70-tych urodzin firmy. Celem stworzenia tej wyjatkowej kolekcji było, oprócz rocznicy, powrót do klasycznych wzorów form, nawiązujących do skandynawskich korzeni marki - tradycyjnych i jednocześnie ponadczasowych.

Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium. Zastosowanie takiego materiały sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie. Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta.

Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście. Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica pojedynczej formy: 14 cm
  • Wysokość pojedynczej formy: 6 cm
  • Pojemność pojedynczej formy: ok. 0,53 Litra
  • Wymiary całkowite formy: 31,5 x 31,5 x 6,3 cm
  • Materiał: kute aluminium
  • Wyprodukowana w USA
NEWSLETTER
@