Dzbanki do herbaty

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Pokaż tylko:  
nowości · promocje
Cena
od do
Widok:  
 

Dzbanek do herbaty z podgrzewaczem Tea Time WMF

417,57 zł 449,00 zł Oszczędzasz 31,43 zł
produkt na zamówienie

Dzbanek do herbaty z podgrzewaczem SmarTea WMF

436,17 zł 469,00 zł Oszczędzasz 32,83 zł
produkt na zamówienie

Stalowy dzbanek do herbaty z podgrzewaczem WMF

525,45 zł 565,00 zł Oszczędzasz 39,55 zł
produkt na zamówienie

Dzbanek do parzenia herbaty Sagaform Retro

158,01 zł 169,90 zł Oszczędzasz 11,89 zł
produkt niedostępny

Dzbanki do herbaty

Herbata w dzbanku to ogromna wygoda podczas przyjmowania gości jak i wieczoru spędzonego np. nad książką. Duża pojemność dzbanka pozwoli poczęstować naparem wszystkich i nie chodzić do kuchni za każdym razem po nową porcję.

Dzbanek do herbaty – jakie właściwości powinien mieć

Podstawową funkcją, jaką muszą mieć dzbanki do parzenia herbaty jest to, aby długo trzymał ciepło. Pomogą w tym grube ścianki z ceramiki lub szkła. Designerskie dzbanki stalowe miewają podwójne ścianki, które działają izolująco. Z kolei klasykiem elegancji jest porcelana. Wygodne na dłuższe posiedzenia przy stoliku są też dzbanki do herbaty z podgrzewaczem.

Kształt takiego naczynia jest tradycyjnie bardziej pękaty niż w przypadku dzbanka do kawy. Wyjątkiem są wysokie dzbanki do mrożonej herbaty, do której dodaje się kostki lodu i plasterki owoców.

Najlepsze dzbanki z filtrem do parzania herbaty

Przygotowanie szlachetnego liściastego naparu umożliwi dzbanek z zaparzaczem. W dobrych dzbankach ma on postać sitka, w którym jest dosyć miejsca, aby liście mogły się rozwinąć. Ten sposób uwolnią pełnię smaku i aromatu. Wyjmowany zaparzacz umożliwia regulowanie mocy naparu, jest również łatwy do umycia. Warto postawić na dzbanek do herbaty z dzióbkiem zapobiegającym skapywaniu kropel po skończeniu nalewania napoju do filiżanki.

NEWSLETTER
@