Porady

Łazienka w stylu nowoczesnym – jakie oświetlenie wybra

Oświetlenie w łazience odgrywa niezwykle istotną rolę. Makijaż czy golenie zarostu są czynnościami wymagającymi precyzji. Dla ich wykonania kluczowe jest odpowiednie światło. Temperatura i natężenie oświetlenia powinny być właściwie dobrane ze względu na częsty brak okien w łazience. Warto wspomnieć, że światło tworzy klimat w mieszkaniu i jest dopełnieniem aranżacji wnętrza. Można dzięki niemu podkreślać wybrane elementy, optycznie dodać przestrzeni lub wyodrębnić powierzchnię o szczególnej funkcji. Podczas wyboru odpowiedniej lampy łazienkowej, pamiętajmy o szczególnych warunkach panujących w pomieszczeniu. Łazienka cechuje się dużą wilgotnością powietrza, często w powietrzu unosi się para, dlatego surowe drewno, papier czy tkanina nie są dobrym wyborem. Idealna lampa powinna być odporna na wilgoć, funkcjonalna i dopasowana do stylistyki wnętrza.

czytaj dalej
Wyposażenie kuchni – czego nie powinno zabraknąć

Kuchnia nierzadko bywa sercem domu. To tutaj przygotowuje się posiłki i często również spożywa się je wspólnie z członkami rodziny. W kuchni na ogół wiele się dzieje. Warunkiem sprawnego przeprowadzania wszystkich kuchennych prac jest dobra organizacja przestrzeni oraz urządzenia, które ułatwią obróbkę żywności i umilą przyrządzanie dań.

czytaj dalej
Jakie oświetlenie do sypialni wybrać? Czym się kierować?

Sypialnia jest miejscem, gdzie szukamy wytchnienia po trudnym dniu. Wchodzimy do niej z nadzieją na relaks i wypoczynek w miłej atmosferze. Przestrzeń sypialniana to również intymność i przytulny nastrój, które tworzymy, dobierając odpowiednie meble i dodatki. Warto pamiętać, że ważną kwestię odgrywa tu również oświetlenie. Czym się kierować, wybierając lampy do sypialni? Podpowiadamy jakie oświetlenie będzie najlepszym rozwiązaniem.

czytaj dalej
Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? 5 praktycznych porad

Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. Spędza się w niej sporą część dnia przygotowując posiłki. Warto więc zadbać o odpowiedni komfort pracy i oświetlenie poszczególnych sekcji. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą ostre narzędzia i precyzyjne cięcia. Jakie oświetlenie do kuchni wybrać, by była ona pomieszczeniem funkcjonalnym i jednocześnie estetycznym?

czytaj dalej
Jaki kinkiet wybrać, aby dobrze oświetlić hall?

Przedpokój jest pomieszczeniem, którego aranżację bardzo często zostawia się na koniec urządzania domu. Zdarza się, że właścicielom mieszkania brakuje zapału, by zaangażować się w wybór odpowiednich elementów wyposażenia. To duży błąd - przedpokój jest pierwszym miejscem, jakie widzą nasi goście. Warto więc zadbać o jego estetykę. Nie bez znaczenia jest tu odpowiednie źródło światła. Jaki kinkiet do przedpokoju dobrze oświetli hall?

czytaj dalej

6 kroków jak wypolerować lampy?

6 kroków jak wypolerować lampy?

Oświetlenie jest ważnym elementem wyposażenia wnętrza. To nie tylko praktyczne i funkcjonalne źródło światła, ale też element dekoracyjny. Trzeba zadbać o to, by lampy zachowały swój estetyczny wygląd. Bez tego nie będą ozdobą żadnego pomieszczenia. Trzeba je regularnie czyścić i konserwować, by nie dopuścić do powstania trwałych, szpecących zabrudzeń. Jak wyczyścić i wypolerować lampy, by służyły nam przez wiele lat?

czytaj dalej
Jak urządzić salon w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski we wnętrzach ma w sobie rustykalną, sielankową przytulność i jednocześnie odrobinę francuskiego wyrafinowania. Dominują jasne kolory, powtarzanie bogatych, roślinnych zdobień. Przydatne będą również takie dodatki jak świeczniki i lampiony, które pomogą wyczarować romantyczny nastrój.

czytaj dalej
Jak urządzić domowe biuro? - 5 inspiracji

Coraz więcej osób pracuje z domu chociażby okazjonalnie, zajmując się dodatkowymi zleceniami czy nadzorowaniem własnej firmy. To wymaga dobrego przygotowania kącika do pracy, aby wszystko było pod ręką i żeby uniknąć rozpraszania. Oto nasze pomysły na to jak urządzić domowe biuro.

czytaj dalej

Jaki zegar ścienny do salonu?

Jaki zegar ścienny do salonu?

Zegary ścienne jako dekoracja domu na pewien czas straciły na popularności, pozostając nieodłącznym wyposażeniem biur i poczekalni. Obecnie jednak, gdy coraz więcej osób przywiązuje wagę do detali w wystroju wnętrz, także i duże zegary wracają do łask.

czytaj dalej

Garnki kuchenne – jakie wybrać?

Garnki kuchenne – jakie wybrać?

Wybór garnków kuchennych to nie tylko kwestia upodobań estetycznych. To, jakie wybierzemy, ma ogromne znaczenie dla jakości przygotowywanych potraw. Warto więc starannie podejść do tej kwestii i przeanalizować czyniki, na które należy zwrócić uwagę.

czytaj dalej
Pojemniki kuchenne w pigułce – rodzaje i zastosowanie

Powodów, aby korzystać z pojemników kuchennych, jest kilka. Ułatwiają one panowanie nad porządkiem w kuchni, a także sprawiają, że produkty spożywcze dłużej pozostają świeże. Przydadzą się także wszystkim tym, którzy gotują posiłki na kilka dni od razu i zabierają ze sobą obiady do pracy.

Przyjrzyjmy się zatem jakie są rodzaje pojemników i ich zalety?

czytaj dalej