Łazienka w stylu nowoczesnym – jakie oświetlenie wybra

Łazienka w stylu nowoczesnym – jakie oświetlenie wybra

Oświetlenie w łazience odgrywa niezwykle istotną rolę. Makijaż czy golenie zarostu są czynnościami wymagającymi precyzji. Dla ich wykonania kluczowe jest odpowiednie światło. Temperatura i natężenie oświetlenia powinny być właściwie dobrane ze względu na częsty brak okien w łazience. Warto wspomnieć, że światło tworzy klimat w mieszkaniu i jest dopełnieniem aranżacji wnętrza. Można dzięki niemu podkreślać wybrane elementy, optycznie dodać przestrzeni lub wyodrębnić powierzchnię o szczególnej funkcji. Podczas wyboru odpowiedniej lampy łazienkowej, pamiętajmy o szczególnych warunkach panujących w pomieszczeniu. Łazienka cechuje się dużą wilgotnością powietrza, często w powietrzu unosi się para, dlatego surowe drewno, papier czy tkanina nie są dobrym wyborem. Idealna lampa powinna być odporna na wilgoć, funkcjonalna i dopasowana do stylistyki wnętrza.

Zadanie nr 1. - oświetlenie lustra

Aranżując oświetlenie łazienki w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się zaplanowaniem odpowiedniego światła w części, gdzie znajduje się lustro. Dzięki niemu codzienne zabiegi pielęgnacji urody, które często wymagają dokładności będą przebiegać sprawniej. Znakomicie w roli lamp oświetlających taflę lustra sprawdzą się punktowe spoty LED lub niewrażliwe na wilgoć chromowane kinkiety LEDowe. Najlepiej umieścić je w bezpośrednim sąsiedztwie lustra. Można dla lepszego efektu zastosować przy jego krawędzi taśmę LED.

Potrójny spot LED srebrny DeMarkt Techno

Kinkiet do łazienki pojedynczy - chromowany - LED DeMarkt Techno

Reflektor do zadań specjalnych

Reflektor LED lub halogenowy sprawdzi się doskonale w łazience. Dzięki sterowaniu kierunkiem padania światła możemy znakomicie doświetlić wybrane miejsce. Jest to szczególnie przydatne podczas wykonywania precyzyjnych czynności. Najlepiej sprawdzą się proste, minimalistyczne obudowy lamp z odpornego na wysokie stężenie wilgotności powietrza materiału. Pozbawione zbędnych ozdób lampy doskonale będą komponować się z nowoczesnym stylem pomieszczenia. Rozmieszczone w przemyślany sposób punkty świetlne skierowane w stronę sufitu optycznie powiększają łazienkę i dodają jej przestrzeni.

Oświetlenie punktowe, halogen ścienny, regulowane DeMarkt Techno

Punkt świetlny LED kwadratowy, regulowany DeMarkt Techno

Plafon w roli centralnego źródła światła

Oprócz źródeł światła rozplanowanych w kluczowych miejscach łazienki, warto założyć również centralną lampę sufitową. Znakomicie w tej roli sprawdzi się lampa w postaci plafonu. Dzięki brakowi odstających i skomplikowanych elementów, łatwo będzie utrzymywać ją w czystości. Dzięki swojej prostocie taka lampa będzie świetnie pasowała do nowoczesnej łazienki. Centralne źródło światła przydaje się szczególnie podczas sprzątania pomieszczenia, kiedy potrzebujemy doświetlić je równomiernie. Warto zdecydować się na energooszczędne oświetlenie LED. Większy wydatek na zakup lampy z pewnością zwróci się w trakcie jej użytkowania.

Czarny plafon ze zmiękczaczem światła MW-LIGHT Megapolis

Budujące nastrój kinkiety

Łazienka to nie tylko miejsce, w którym wykonujemy makijaż lub układamy włosy, lecz również przestrzeń, gdzie zażywamy odpoczynku po męczącym dniu. Nie ma to jak odprężająca kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków. Aby relaks był jeszcze przyjemniejszy, warto zbudować odprężający nastrój w łazience. Pomocne w tym mogą okazać się lampy w formie kinkietów, emitujące ciepłe, lekko przytłumione światło. Aby sprostać wymogom nowoczesnej estetyki, warto postawić na prostą formę, staranne wykonanie i precyzyjne wykończenie lamp.

Nowoczesny kinkiet z chromowaną podstawą CHIARO Elegance

Komentarze (0)

napisz komentarz