Kategorie:

Esbit

 Esbit termosy turystyczne

 Esbit - 75 lat doświadczenia

Historia niemieckiej marki Esbit rozpoczęła w 1936 roku, kiedy to Erich Schumm wynalazł tabletki paliwowe. Od tamtej pory Esbit zyskał imię światowego lidera produkcji paliw stałych stosowanych w różnych sektorach: outdoor, zabawkowe silniki parowe, materiały edukacyjne, pomocy humanitarnej i wojskowej. Dzisiejsza oferta tej marki to m.in. znakomite, znane i doceniane na całym świecie termosy turystyczne oraz termosy obiadowe.

Termos obiadowy z łyżką i miseczką Esbit 0,75L

Nowoczesny termos obiadowy z łyżką i miseczką - estetyczny, ergonomiczny – Esbit... A do tego świetnie trzyma temperaturę!

Wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dla zabezpieczenia przed przypadkowym upuszczeniem termosu, co zdarzyć mogłoby się gdy trzymamy go w zmarzniętej dłoni lub rękawiczce, pokryty został od zewnątrz specjalną, matową powłoką antypoślizgową. Również wymiary termosu zostały tak dobrane, aby manipulacja nim nie nastręczała żadnych trudności. Jak w praktycznie wszystkich termosach za utrzymanie temperatury odpowiada jego dwuwarstwowa konstrukcja. Aby maksymalnie wykorzystać właściwości oferowane przez swój termos na żywność, firma Esbit proponuje formatowanie termosu przed użyciem. Jeżeli planujemy transportować rzeczy gorące – przed ich umieszczeniem w termosie należy wypełnić go gorącą wodą na około 4 minuty, następnie wylać wodę i umieścić żywność. Analogicznie należy postąpić w przypadku rzeczy chłodnych (wypełnić termos bardzo zimną wodą). Zakrętka termosu z powodzeniem służy jako izolowana miseczka. Dodatkowo termos wyposażony jest w poręczną, składaną łyżkę.

 • Pojemność: 0,75 Litra
 • Średnica: ok. 10,7cm
 • Wysokość: ok. 17cm
 • Waga: 564g
Termos obiadowy Esbit 0,5L

Termos obiadowy - estetyczny, ergonomiczny – Esbit... A do tego świetnie trzyma temperaturę!

Wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dla zabezpieczenia przed przypadkowym upuszczeniem termosu, co zdarzyć mogłoby się gdy trzymamy go w zmarzniętej dłoni lub rękawiczce, pokryty został od zewnątrz specjalną czarną, matową powłoką antypoślizgową. Również wymiary termosu zostały tak dobrane, aby manipulacja nim nie nastręczała żadnych trudności. Niezależnie od pojemności ma on także tę samą średnicę – różni się tylko wysokością.

Jak w praktycznie wszystkich termosach za utrzymanie temperatury odpowiada jego dwuwarstwowa konstrukcja, jednakże w wypadku Food Jug wewnętrzna warstwa pokryta została dodatkowo warstwą srebra. Skutkuje to w sposób dwojaki:

 • podnosi ono właściwości termiczne termosu;
 • działa antybakteryjnie i ułatwia usuwanie ewentualnego osadu.

Aby maksymalnie wykorzystać właściwości oferowane przez swój termos na żywność, firma Esbit proponuje „formatowanie” termosu przed użyciem. Jeżeli planujemy transportować rzeczy gorące – przed ich umieszczeniem w termosie należy wypełnić go gorącą wodą na około 4 minuty, następnie wylać wodę i umieścić żywność. Analogicznie należy postąpić w przypadku rzeczy chłodnych (wypełnić termos bardzo zimną wodą).

Niezaprzeczalnym atutem termosu Food Jug jest też na pewno umieszczenie na zakrętce rodzaju zaworu bezpieczeństwa. Po jego naciśnięciu (przed otwarciem termosu!) możemy usunąć nadmiar ciśnienia zgromadzony wewnątrz (co często zdarza się po umieszczeniu gorącej potrawy w środku). Z jednej strony ułatwia to otwarcie termosu, a z drugiej eliminuje praktycznie do zera ryzyko poparzenia się gorącą parą czy też przypadkowego „wybuchu” nakrętki w trakcie transportu. Sama zakrętka z powodzeniem służy jako miseczka.

 • Dostępny również w pojemnościach: 0,75l, 1,0l
 • Pojemność: 0,5 l
 • Średnica: 108mm
 • Wysokość 126mm
 • Waga: 427g